Wycieczki szkolne i przedszkolne

WĄSKOTOROWA SZKOŁA - to program oferowany dla najmłodszych turystów

 

Są to imprezy jednodniowe, przeznaczone dla przedszkoli, szkół podstawowych,szkół gimnazjalnych oraz liceów. Zapraszamy także kluby sportowe, kolonie i półkolonie.

Organizujemy różnorodne wycieczki tematyczne pt: Topienie Marzanny, Dni dziecka, Mikołajki oraz wycieczki tematyczne związane z ekologią oraz techniką kolei wąskotorowej w formie zabawy i nauki.

 

Nasze propozycje:

 

WYCIECZKA Z PROGRAMEM PT. "LOKOMOTYWA PANA TUWIMA"

 • Przejazd na trasie Piaseczno Miasto Wąskotorowe - Tarczyn - Piaseczno Miasto Wąskotorowe.
 • Czas przejazdu  (28 km) - to około 60 min.
 • Dzieci uczestniczące w imprezie zapoznają się z prawdziwą lokomotywą spalinową z zasadami jej działania, genezą powstania wielu słów używanych codziennie w gronie kolejarzy, np. pociąg, maszynista, przejazd, konduktor,dyżurny ruchu, kierownik pociągu i wiele innych pojęć. Uczą się podstaw regulaminu zachowania w pociągu oraz innych elementów wiedzy związanej z komunikacją kolejową.Lekcja prowadzona jest na podstawie wiersza "Lokomotywa" Juliana Tuwima, w formie interpretacji i porównania do współczesnej kolejki wąskotorowej.
 • Drugim tematem lekcji jast przyroda i środowisko, w czasie zajęć może odbyć się spacer po lesie.
 • Prowadzimy również konkursy i zabawy sportowe dla dzieci.
 • Dzieci częstowane są   "KRÓWKAMI WĄSKOTORÓWKAMI", cukierki te są identyfikacją naszych wycieczek szkolnych.

 

PLAN WYCIECZKI Piaseczyńsko-Grójecką Kolejką Wąskotorową: 

 • wyjazd ze stacji Piaseczno Miasto
 • przejazd pociągiem do siedliska w Runowie ( ok. 50 minut)
 • piknik w Runowie od 1 -3 godzin
 • powrót do Piaseczna (ok. 20 minut)

W trakcie wycieczki może być przeprowadzona lekcja pt " Lokomotywa Pana Tuwima" - koszt za grupę 45 osób - 250 PLN

Koszt wycieczki (netto):

    Pociąg uruchamiany na zamówienie* Dołączenie  do uruchomionego pociągu**
1 wagon 45 osób 2500 PLN 1100 PLN
2 wagony 90 osób 3000 PLN 2000 PLN
3 wagony 135 osób 3750 PLN 2900 PLN
4 wagony 180 osób 4250 PLN 3700 PLN
5 wagonów 225 osób 5000 PLN 4500 PLN

*  pociąg uruchamiany na wyłączność klienta
** pociąg współdzielony z innym klientem
Do powyższych kwot należy doliczyć 8% VAT.

Istnieje możliwość zakupu prowiantu dla uczestników wycieczki.
Koszt prowiantu - 15 ,- PLN (brutto) od dziecka.

 • Kiełbasa
 • Bułki kajzerki
 • Woda
 • Widelce, noże, serwetki, kubeczki
 • Ketchup, musztarda.

 

 WYCIECZKA PT. "POZNAJEMY STRAŻ POŻARNĄ"

 W trakcie wycieczki kolejką wąskotorową na trasie Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno (czas przejazdu w obie strony ok. 60 min. - 30 km) - proponujemy postój w Złotokłosie, gdzie   odbędzie się lekcja "Poznajemy straż pożarną". W miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej w przystępny sposób, dostosowany do wieku dzieci, zostanie dokonana prezentacja nt.   czym zajmuje się straż pożarna. W programie pokaz sprzętu gaśniczego, wozów bojowych i mundurów strażackich. OSP dysponuje świetlicą, gdzie - niezależnie od pory roku - można zorganizować zajęcia, a także spożyć posiłki. Pomieszczenie jest ogrzewane.   Możliwe jest także rozpalenie ogniska do pieczenia kiełbasek zarówno w Złotokłosie, jak i w naszym siedlisku leśnym w Runowie. 

 Za oddzielną odpłatnością oferujemy dodatkowe atrakcje, jak np.: przejażdżki bryczką konną po lesie, lekcje chemii, pokazy iluzjonisty, teatr kukiełkowy, lekcja "Lokomotywa   Pana Tuwima".

 Czas wycieczki - około 4 - 5 godzin.

Koszt wycieczki (netto):

    Pociąg uruchamiany na zamówienie* Dołączenie  do uruchomionego pociągu**
1 wagon 45 osób 2500 PLN 1100 PLN
2 wagony 90 osób 3000 PLN 2000 PLN
3 wagony 135 osób 3750 PLN 2900 PLN
4 wagony 180 osób 4250 PLN 3700 PLN
5 wagonów 225 osób 5000 PLN 4500 PLN

*  pociąg uruchamiany na wyłączność klienta
** pociąg współdzielony z innym klientem
Do powyższych kwot należy doliczyć 8% VAT

WYCIECZKA PT. "ŚCIEŻKA HISTORYCZNA NA KOLEJCE WASKOTOROWEJ" 

 

Podczas lekcji dzieci zapoznają się z historią naszej kolejki, dworca „Piaseczno Miasto Wąskotorowe” i zwiedzają stację. W przystępny sposób dowiedzą się kim jest „kolejarz” i na czym polega ten zawód. W kolejnym etapie dzieci odwiedzą modelarnię, w której znajduje się makieta elektrycznej kolejki w skali HO (1:87), a także uczestniczyć będą w lekcji „Lokomotywa Pana Tuwima”, podczas której na podstawie interpretacji wiersza następuje porównanie do naszej kolejki. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżki drezyną ręczną lub spalinową po torach kolejowych w obrębie stacji oraz zostaną zapoznane z zasadami bezpieczeństwa w ruchu kolejowo-drogowym. W przypadku złej pogody zajęcia odbędą się w wagonie. Na terenie stacji znajdują się dwie restauracje, które mogą przygotować posiłki dla dzieci.

Czas trwania wycieczki wynosi od 1 do 2 godzin.
Koszt biletu za udział w „Ścieżce historycznej na kolejce wąskotorowej” wynosi 15,- PLN od dziecka. Minimalna ilość uczestników – 10 dzieci.
Lekcja odbywa się na stacji w Piasecznie, przy ulicy Sienkiewicza 14.

 

Grupa

Koszt za osobę

Koszt za grupę

15 osób  

15 PLN

225 PLN

20 osób

15 PLN

300 PLN

45 osób

15 PLN

675 PLN

 

DODATKOWE ATRAKCJE

Na terenie polany w Runowie znajduje się miasteczko country (dodatkowo płatne). Ponadto dla dzieci możemy zapewnić (za dodatkową opłatą) animatora (malowanie buziek, duże bańki mydlane, strzelanie z łuku, trampolina, etc.), przejażdżki bryczką konna po lesie, przejażdżki lokomotywą, pokazy chemiczne oraz występ iluzjonisty.

                                                                                                          

Marek Woźniak "CORELLI" - iluzjonista –   

Marek Corelli jest aktorem estradowym o specjalności - ILUZJONISTA - legitymującym się uprawnieniami zawodowymi - weryfikacja wydana przez Ministerstwo Kultury i Sztuki, członkiem Krajowego Klubu Iluzjonistów w Łodzi oraz członkiem kilku magicznych organizacji międzynarodowych.

PROGRAM ILUZJONISTYCZNY DLA DZIECI

Program Magiczny może być atrakcją teatralną, salonową, plenerową dla szkół i przedszkoli dla dzieci i ich rodziców z okazji Dnia Dziecka biesiady, imienin, urodzin a także komunii i spotkań towarzyskich.

Program iluzjonistyczny (pokaz estradowy) zawiera wiele elementów z dziedziny iluzji manipulacyjnej, zabawowej, rekwizytowej - m.in. sztuki z kolorowymi chustami, sznurami, piłeczkami, chińskimi obręczami.

Oprócz tego pokaz zawiera elementy iluzji kontaktowej - bezpośredni udział młodych widzów! To znikanie i pojawianie przedmiotów, jak również ciekawe sztuki z kolorowymi przedmiotami.

Dzieci biorą czynny udział w zabawie magicznej. W trakcie pokazu młody wybrany uczestnik zostaje przebrany w strój prawdziwego „czarodzieja-iluzjonisty”. Następuje wspólne „czarowanie”.

W trakcie zabawy iluzjonista „uczy” dzieci prostych tricków magicznych.

Wszystkie dzieci biorące udział na scenie otrzymują nagrody w postaci kolorowych zwierzątek wyczarowanych przez iluzjonistę z amerykańskich baloników.

Na życzenie organizatorów Pan Corelli jest w stanie obdarować wszystkie dzieci kolorowymi balonikami, z których wspólnie z dziećmi próbuje wymodelować zwierzątka..

W trakcie pokazu konkurs magiczny. Iluzjonista demonstruje prosty trick magiczny, zdradza jego sekret a następnie wszystkie dzieci zaprasza do jego powtórzenia. Osoba, która wykona najlepiej i najszybciej otrzymuje nagrodę.

Dobór magicznych tricków kontaktowych w zależności od sytuacji i wieku publiczności.

Z iluzji o większych gabarytach, które można demonstrować w każdych warunkach należy wymienić ETIUDĘ ZE SZKLANĄ SZYBĄ - super efekt z doborową muzyką, MAGICZNE DWIE LINY - Iluzjonista zakłada i zdejmuje w niewidzialny sposób kilka przedmiotów na liny trzymane przez osoby wybrane spośród publiczności - trick wizualny i efektowny dla każdej publiczności, MAGICZNY IMBRYK - iluzjonista w niewidzialny sposób zamienia kolorowe chusteczki na kolorowe płyny - trick bardzo wizualny i do demonstracji w każdych warunkach plenerowych.

Całość w eleganckiej oprawie - odpowiedni ubiór oraz doskonale dobrana muzyka.

Czas trwania pokazu na imprezach okolicznościowych optymalnie to ok. 35-40 min.