Wystawa "Koleje wąskotorowe w Ukrainie".

Zapraszamy do odwiedzenia stacji Piaseczno Miasto, gdzie w Mobilnej Galerii Kolejowej jest prezentowana wystawa "Koleje wąskotorowe w Ukrainie".

Na wystawie znajdziemy fotografie wykonane przed wybuchem wojny przez polskich i ukraińskich autorów. Prezentują zachwycające krajobrazy, przez które prowadzą wąskotorowe  szlaki.  Szczególne wrażenie robią ujęcia najmłodszych kolejarzy, którzy z pasją i zaangażowaniem pełnią swoje obowiązki na kolejach dziecięcych znajdujących się m.in. w Kijowie i Charkowie.

        


Wystawa powstała staraniem Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. Ma ona dla nas wymiar szczególny: jest wyrazem naszej solidarności, ale chcielibyśmy, żeby również pomogła Polakom i Ukraińcom we wzajemnym poznaniu się.

Mobilna Galeria Kolejowa powstała ze środków Budżetu Obywatelskiego Gminy Piaseczno. Jest to wyremontowany wagon z początku XX wieku, który zyskał nową funkcję – stał się dużą przeszkloną gablotą, w której prezentowane są wystawy i instalacje artystyczne. Dzięki oświetleniu prezentowane obiekty wyglądają szczególnie atrakcyjnie w nocy. Wagon zazwyczaj znajduje się na stacji Piaseczno Miasto, a znajdujące się w nim wystawy można oglądać zarówno z ul. Wojska Polskiego, jak i z peronów stacji. Dzięki zamontowanym akumulatorom wagon można ustawić w dowolnym miejscu na szlaku Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej.