Pociąg do spadających gwiazd

Wszystkie bilety na "Pociąg do spadających gwiad" zostały sprzedane. Jeżeli zwolnią się miejsca będziemy o tym informować.

Pod koniec pierwszej połowy sierpnia na niebie możemy obserwować bardzo dużo spadających gwiazd, czy meteorów z roju Perseidów. Dlatego 10 sierpnia po raz kolejny jedziemy do Runowa obserwować gwiazdy, tym razem... spadające.

Zapraszamy na "Pociąg do spadających gwiazd", odjazd 10 sierpnia, o godzinie 21.00.

Jak zawsze towarzyszyć nam będzie znany popularyzator astronomii – Karol Wójcicki, znany z facebookowego profilu Z głową w gwiazdach.

Polana w Runowie, dzięki położeniu z dala od siedzib ludzkich, jest doskonałym miejscem do obserwacji nieba ze względu na brak latarni w bezpośredniej okolicy. Nasza polana jest więc o wiele lepszym miejscem do obserwacji nieba niż miasto.

Planowany powrót tuż po północy. Nocny, zabytkowy pociąg sunący powoli przez uśpione pola, wioski i miasto będzie dodatkową atrakcją.

Czy może być coś bardziej romantycznego niż patrzenie w gwiazdy w letni wieczór?
Oczywiście! Pojechanie na obserwację spadających gwiazd zabytkową kolejką wąskotorową!

Co ze sobą zabrać: koce, leżaki lub karimaty. Jeśli ktoś ma życzenie to również kiełbaski lub coś innego do upieczenia na ognisku, które rozpalimy na polanie.

A co jeżeli będzie zła pogoda? Pogodę zaplanowaliśmy dobrą, jednak gdyby chwilowe zachmurzenie pokrzyżowało nam plany cześć wykładu będzie prowadzona przy pomocy rzutnika i ekranu. W przypadku całkowitego załamania pogody zwracamy bilety, lub przepisujemy je na kolejny pokaz, który odbędzie się wkrótce.

Bardzo prosimy o wcześniejsze rezerwowanie biletów na stronie https://www.bilety.kolejka-piaseczno.pl/wydarzenia/2018-08-10

Nie czekajcie z rezerwacją na ostatnią chwilę, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

(fot. Z głową w gwiazdach)