Pociąg do gwiazd

Czy może być coś bardziej romantycznego niż patrzenie w gwiazdy w letni wieczór?
Oczywiście! Wyjazd na obserwację gwiazd zabytkową kolejką wąskotorową!

Wraz z Karolem Wójcickim, znanym popularyzatorem astronomii, autorem facebookowego profilu Z głową w gwiazdach, zapraszamy na tegoroczny Pociąg do Gwiazd!

Odjazd pociągu w piątek, 19 lipca, o godzinie 21.00.

Polana w Runowie, dzięki położeniu z dala od siedzib ludzkich, jest doskonałym miejscem do obserwacji nieba ze względu na brak latarni w bezpośredniej okolicy. Nasza polana jest więc o wiele lepszym miejscem do obserwacji nieba niż miasto.

Planowany powrót tuż po północy. Nocny, zabytkowy pociąg sunący powoli przez uśpione pola, wioski i miasto będzie dodatkową atrakcją.

Co ze sobą zabrać: koce, leżaki lub karimaty. Jeśli ktoś ma życzenie to również kiełbaski lub coś innego do upieczenia na ognisku, które rozpalimy na polanie.

Podczas wykładu Karol Wójcicki opowie o całkowitym zaćmieniu słońca, które miał ostatnio okazję obserwować. Będziemy też mogli oglądać przez teleskop widoczne planety, a przede wszystkim dowiedzieć się o tym co widać na niebie.

A co jeżeli będzie zła pogoda? Pogodę zaplanowaliśmy dobrą, jednak część wykładu będzie prowadzona przy pomocy rzutnika i ekranu, więc zachmurzenie nie jest nam straszne.

Zakup biletów na stronie https://www.bilety.kolejka-piaseczno.pl/reservation?eid=6720

Nie czekajcie z decyzją na ostatnią chwilę, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

(fot. Z głową w gwiazdach)