Pociąg do chmur, czyli z jakiej chmury spadnie duży deszcz?

Zapraszamy 2 września o 18.30

Cykl wycieczek "Pociąg do gwiazd" i "Pociąg do spadających gwiazd" spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem.  Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych podróżnych przedstawiamy kolejną ofertę pociągu tematycznego.

Tym razem zapraszamy na "Pociąg do chmur"", odjazd ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe 1 września, o godzinie 18.30.

W trakcie wycieczki towarzyszyć nam będzie znany polski synoptyk - pan Maciej Ostrowski, wieloletni oficer służby meteorologicznej lotnictwa wojskowego, a obecnie współpracownik Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, współautor i komentator jednego z najbardziej popularnych portali poświęconych pogodzie - meteo.pl, którego prognozy charakteryzują się wysoką sprawdzalnością. 

Polana w Runowie, dzięki położeniu z dala od siedzib ludzkich, jest doskonałym miejscem do obserwacji nieba. 

Powrót planowany jest po godzinie 21. Nocny, zabytkowy pociąg sunący powoli przez uśpione pola, wioski i miasto będzie dodatkową atrakcją.

Czy może być coś bardziej romantycznego niż obserwowanie zjawisk atmosferycznych w sobotni letni wieczór?
Oczywiście! Pojechanie na spotkanie z Maciejem Ostrowskim zabytkową kolejką wąskotorową!

Co ze sobą zabrać: koce, leżaki lub karimaty. Jeśli ktoś ma życzenie to również kiełbaski lub coś innego do upieczenia na ognisku, które rozpalimy na polanie.

Bardzo prosimy o wcześniejsze rezerwowanie biletów na stronie https://www.bilety.kolejka-piaseczno.pl/wydarzenia/2018-09-01

Nie czekajcie z rezerwacją na ostatnią chwilę, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

(fot. Piotr Wieczorek)