Nostalgiczne wycieczki zabytkowym autobusem.

Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa to nie tylko zabytkowe pociągi. To również zabytkowy autobus Autosan H09.

Tak jak zabytkowy pociąg zabiera nas w nostalgiczną podróż podczas której wspominamy czasy gdy wąskotorówki jechały przez pola, wsie i miasteczka - wolno, ale niezawodnie wioząc pasażerów do pracy, czy szkoły, tak podróż Autosanem przypomina nam jak czasy wszechobecnych na wiejskich drogach „pekaesów”, czy wycieczek szkolnych tymi charakterystycznymi pojazdami. Autobusy te były kiedyś podstawowym środkiem komunikacji pasażerskiej poza dużymi miastami - dziś spotykane już bardzo rzadko. Jeden egzemplarz trafił jednak na „emeryturę” na stację Piaseczno Miasto Wąskotorowe - konserwowany z pieczołowitością wozi wycieczki do interesujących miejsc gdzie pociąg nie dojeżdża.

 

W czerwcu 2020 roku rozpoczęliśmy cykl sześciu wycieczek współfinansowanych przez Powiat Piaseczyński do miejsc istotnych dla historii i dziedzictwa kulturowego powiatu piaseczyńskiego, o których opowiadać będą przewodnicy: Dorota Zając i Stanisław Hofman.

NAJBLIŻSZA WYCIECZKA 18 LIPIEC 2020

Góra Kalwaria i okolice

Piaseczno-Góra Kalwaria (zwiedzanie miasta z przewodnikiem)- Sobików- Uwieliny- Piskórka- Pęchery- Jazgarzew- Piaseczno (zwiedzanie miasta)- Góra Kalwaria -Piaseczno

Odjazd ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe (ul. Sienkiewicza 14) o godzinie 15.00

Wycieczka potrwa około 5 godzin.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia na stronie https://www.bilety.kolejka-piaseczno.pl/.

Kolejne wycieczki z tego cyklu będą odbywały się co miesiąc, terminy będą podawana na stronie www.kolejka-piaseczno.pl

 

Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Piaseczyńskiego.