Narodowe Czytanie 2018

Zapraszamy 8 września o 14.30

Kolejny już raz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno włącza się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, która organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Wydarzenie ma na celu promocję czytelnictwa, jest też okazją do przypomnienia bądź zapoznania Polaków z klasykami narodowej literatury. W tym roku podczas akcji czytane będą fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Nie jest to lektura przypadkowa, bowiem znajdują się w niej przemyślenia na temat pierwszych lat niepodległości Polski, ukazano też chęć odbudowy państwa, co wpisuje się w tegoroczne uroczystości stulecia odzyskania niepodległości.

W tym roku Narodowe Czytanie w Piasecznie odbędzie się w sobotę 8 września o godz. 14.30 na terenie Kolejki Wąskotorowej przy ul. Sienkiewicza 14. Po części oficjalnej wsiądziemy do pociągu, by podczas podróży rozkoszować się lekturą "Przedwiośnia". Trasa przejazdu zakończy się w Złotokłosie, gdzie w filii biblioteki zaproponujemy podróżującym fragment filmu na podstawie powieści. Będzie też okazja do obejrzenia wystawy skanów rękopisów "Przedwiośnia".

Zapraszamy w sobotę 8 września o godz. 14.30, ul. Sienkiewicza 14. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie przed odjazdem pociągu i na https://www.bilety.kolejka-piaseczno.pl/wydarzenia-lista/2018-09-08 Istnieje możliwość rozpoczęcia podróży ze stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe, Piaseczno-Zalesie Dolne i Piaseczno-Gołków.