Mobilna Galeria Kolejowa

Drodzy Przyjaciele i Sympatycy,

do tegorocznego konkursu na projekty realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego gminy Piaseczno został złoszony projekt Mobilnej Galerii Kolejowej. Projekt ten ma na celu danie drugiego życia staremu i zniszczonemu wagonowi towarowemu. Chcemy (z zachowaniem elementów, które przetrwały) przekształcić ten wagon w przeszklony wagon-galerię, gdzie będzie można prezentować wystawy kolejowe, jak i inne instalacje artystyczne i historyczne. Wagon ten umożliwi prezentację w przestrzeni publicznej całych eksponatów, a nie tylko zdjęć i grafik jak do tej pory dzieje się w przypadku wystaw plenerowych.

 

Mobilna Gelaria Kolejowa nie tylko urozmaici krajobraz Piaseczna, ale również wprowadzi niezwykle atrakcyjny wagon na tory Piaseczyńsko-Grójeckiej Koleki Wąskotorowej.

Na projekty zgłoszone do Budżetu Partycypacyjnego gminy Piaseczno mogą głosować mieszkańcy Piaseczna.

Szczegóły projektu, oraz głosowanie na stronie:
https://piaseczno.budzet-obywatelski.org/projekt/2720

Serdecznie prosimy o oddanie głosu na projekt Mobilnej Galerii Kolejowej.

Jeżeli spodobał się Wam ten projekt udostępnijcie tę informację, tak aby dotarła do największej ilości osób. Jeżeli nie jesteście mieszkańcami Piaseczna, a znacie kogoś kto nim jest – również prosimy o udostępnienie tej wiadomości, każda pomoc jest dla nas cenna.

Dzięki Waszym głosom Piaseczyńsko-Grójecka Kolejka Wąskotorowa już w przyszłym roku może wzbogacić się o niezwykły wagon, który może stać się symbolem Piaseczna i naszej kolei!