Europejskie Dni Dziedzictwa-śladem zapomnianej kolei.

Podobnie jak w poprzednich latach na imprezy związane z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa będzie można dojechać zabytkowym autobusem uruchamianym przez Piaseczyńsko-Grójecką Kolej Wąskotorową.

Dzięki współpracy Centrum Kultury w Piasecznie oraz Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii udało się uruchomić zabytkową linie autobusową, która pojedzie śladem dawnej linii kolei wąskotorowej Piaseczno-Góra Kalwaria.
Na wybranych kursach dodatkowo w podróż historyczną zabierze wszystkich chętnych przewodnik, który opowie o historii kolei i jej znaczeniu  w rozwoju regionu.

Piaseczyńskie obchody  Europejskich Dni Dziedzictwa odbędą się 10 września i będzie im towarzyszył Jarmark Piaseczyński.
W tym dniu autobus będzie kursował według poniższego rozkładu:

Czersk Zamek 02 11:15 12:45(P) 14:45(P) 16:15(P)
Piaseczno Urząd Miasta 02 12:00 14:00(P) 15:30(P) 17:45(P)

(P)-kursy  z przewodnikiem

Góra Kalwaria zaprasza tydzień później,  w weekend 16-17 września  na zamek w Czersku, gdzie zostanie zorganizowana impreza pod hasłem „Festiwal  tradycji flisacki znad polskich rzek”.
Kursy autobusu będą realizowane 17 września według poniższego rozkładu:

(P)-kursy  z przewodnikiem

Na trasie autobusu obowiązują przystanki na żądanie: Żabieniec  Polna, Pilawa, Baniocha, Kąty, Góra Kalwaria Adamowicza, Góra Kalwaria Osiedle oraz Góra Kalwaria Rynek.

Przejazdy autobusem są bezpłatne.

Europejskie Dni Dziedzictwa  to  wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu.